8 Mayıs 2015

Begüm'ün Hello Kitty temalı 6 yaş doğum günü partisiBenim özel gün partilerine karşı olan hassasiyetimi çevremdeki herkes bilir. Bunun nedeni ilkokul çağlarımdan bu yana annemin benim ve kardeşlerim için hiç aksatmadan tüm doğum günlerimizde parti parti yapmış olması herhalde. Bende çocuklarım doğduğundan bu yana her doğum günlerini unutulmaz kılmak adına birbirinden farklı temalara ait partiler hazırladım. Biliyorum ki belirli bir yaşa gelince zaten bu tip partileri istemeyecekler. Yani herşeyin olduğu gibi bunun da bir yeri ve zamanı var.

3 yaşlarından itibaren hep çocuklarıma sormuşumdur doğum günü teması olarak neyi istediklerini. Ondan öncesinde de en sevdikleri çizgi film kahramanlarını tema olarak seçerdim. İşte bu sefer de Begüm 6 yaş partisi için Hello Kitty'i tema olarak seçti.


Bugüne kadar yapmış olduğum tüm partilerde hep bir öncekinden daha farklı olması adına yeni şeyler denemişimdir. İşte buda onlardan biri. Tamamı balonlardan oluşan dev balon çiçeğim. Biraz normal balon, biraz sosis balon ve biraz da su balonu. Balon çiçeği antreye, evin giriş kapısının tam karşısına yerleştirdim. Nedeni ; eve gelen misafirler kapıdan girer girmez bu balon çiçekle karşılaşsınlar ve yüzlerinde gülücükler oluşsun :)


Büyüklere verilmek üzere hazırladığım Hello Kitty sabunlarının yer aldığı hediye köşesi. Kadın vücudu şeklindeki ferfoje aslında takı askım ama burada dekor amaçlı kullandım. Baş kısmına Hello Kitty kafası yapıştırdım. Göğüs ve bel bölgesi için kağıt zincir delgecimle yaptığım zinciri monte ettim ve alt kısmına da kağıt çantalar ile etek görüntüsü verdim. Bu haliyle baya süslü bir hanıma dönüşmüş oldu sevim Hello Kitty :)
Kutuları hazır aldım.İçindeki Hello Kitty sabunları ise sevgili Derya hazırladı. Kutuların içine doğal rafya yerleştirip sabunları üzerine koydum. Asetat kapağın dışına kendi tasarladığım mini stickerlardan yapıştırdım.
Bu akordeon süslemelere bayılıyorum. Bunlara ve kağıt balonlara.


Fotoğraf köşesi bir partinin olmazsa olmazıdır. Partiyi yaptığınız mekana göre çeşit çeşit şekillerde hazırlanabilir fotoğraf köşesi. Ben tüm partilerimi evimde verdiğim için genellikle bu köşeyi fotoğraf köşesi olarak seçiyorum. Ev partileri bana dışarıda yapılan partilere göre daha sıcak ve daha samimi gelmiştir hep.

Bu köşe için hazırlıklarım; hatıra çerçevesi, fotoğraf propları ( kravat, şapka vs), Hello Kitty maske, kaynana dili, Hello kitty rozetleri ve palyaço burnundan oluştu...Partiye gelen çocuklar kapıdan girer girmez ilk olarak rozetlerini taktılar yakalarına ve kaynana dilleri kapış edip yarattıkları gürültü ile eğlencenin başladığını gösterdiler bize :)


Dediğim gibi her sene farklı tema olduğu gibi temayı farklı çalışabilmekte önemli. Bu sene Hello Kitty evi olarak çalışmak istedim arka fonu ve kağıt ponponlardan ev şeklinde bir fon tasarladım. Tabi o kadar ponponu tek tek yapmak fazlasıyla zahmetli...Evin iç kısmını da hazırladığım bannerler ile renklendirdim. Masanın ön kısmına ise çocuklar için Hello Kitty balonlarınlarının yer aldığı bir kova hazırladım.Parti masası veya şeker büfesi, artık nasıl adlandırmak isterseniz.


Parti için hazırladığım salondan genel bir görüş. Parti masası pencere önünde olduğu için güneş yüzünden fotoğraflar ister istemez parlıyor. Ne yapalım, bu seferde böyle olsun...Hello Kitty şekerlerinin yer aldığı şeker standı. Normalde iki katlı bir stand ama ben ürt orta kısmını Hello Kitty kafası ile süsledim...Bir annenin eli yaptığı şeye ne kadar değiyorsa o kadar daha bir sıcak ve doğal oluyor sanki. Bu nedenle tüm partilerimde menülerimden süslemelerime kadar her ince detayı tek tek kendim hazırlarım. Aynen burada olduğu gibi. Cupcake  etiketleri, cupcake sargıları ve içindeki nefis çikolatalı cupcake tamamen el emeğim...


Merak edenler için ; Begüm yazısını özellikle bir yerde hazırlatmadım. Eminönünden tek tek harf olark aldım her birini ve sıcak silikon ile birbirlerine yapıştırdımve tatataaam :) Ayrıca acayip şık ve acayip ucuza mal oluyor...


Patlayan konfeti sonrası ortaya çıkan görüntüyü bir ben mi bu kadar çok seviyorum acaba :) Bıraksalar hiç süpürmem onların içinde yaşarım :)

Masasın örtü ve etek kısmı hazır kullan atlardan.


Mini Hello Kitty stickerlerini hazırlamak hiç de kolay olmuyor ama değiyor. Şu görüntünün güzelliğine bakarmısınız ! Semoşun gelirken getirdiği Afyon lokumları ve marshmallow...


Çitli standın içindekiler lolipop şeker. Her birinin üzerine hazırladığım Hello Kitty stickerlarından yapıştırdım. Böylece partiye özel lolipoplarımız olmuş oldu.


Parti masasında yok yok. Lokumdan, lolipopa, pembe draje şekerlerden marsmallow', kurabiyelerden gofrete, Hello Kitty şekerlerine kadar daha bir sürü çocukların seveceği şeylerle doluydu masa.
Eveeeet gelelim bunların ne olduğuna. Bunlar benim en sevdiğim ve yaparken acayip mutlu olduğum ve hatta isim bile verdiğim Anne Karınca şeker kutuları. Bu kutunun yapımı için Amerika'dan özel bir delgeç getirdim. Ve ilk olarak da kızımın partisi için bu kutuları hazırladım. Bu kutularla ilgili daha ayrıntılı bir yazı hazırlayacağım ileriki zamanlarda. Davetli çocuklara hediye verilmek üzere hazırladığım bu kutuların içerisini pembe yeşil draje şekerlerle doldurdum. Pembe kutulara uyguladığım yeşil kurdeleler gibi :)


Ve içecek köşesine geldik. Limonata sebilimizi şekilli delgeçle hazırladığım happy birthday yazısı çevreliyor ve ortasında ise  Hello Kitty kafası kullandım. Çok şık bir uygulama olduğunu söylemeden edemeyeceğim :)


İtiraf ediyorum ben bu şişelere aşık oldum. Mütevazi olamayacağım ama gerçekten bugüne kadar ne pinterestde ne de google aramalarımda benim yaptığım bu uygulama kadar güzelini görmedim. Limonata sebili için yaptığım süslemenin aynısını şişelere de uyguladım. Happy birthday yazısı (şekilli delgeç ile hazırladığım) ve ortalarında hello kitty sticker.

İçlerine yerleştirdiğim pembe puantiyeli beyaz kağıt pipetler için ise hello kitty fiyonku hazırladım ve çapraz bir şekilde pipetlere monte ettim. Ortan çıkan manzara muhteşem. Çocuklarda en az benim kadar sevdiler...


Hello Kitty fiyonklu kağıt pipetler. Her bir fiyonk tek tek basıldı ve pipetlere yapıştırıldı.Ve burasıda misafirler için hazırladığım mamaların bulunduğu menüye ait köşe.Sol baştan ; salatalar, börekler, zeytinyağlılar.


El emeği göz nuru bu işte. Sadece mekanı süslemek değil tüm ikramlıklara kadar hazırlamak insanda ayrı bir emek ve ayrı bir zaman gerektiriyor. Bu nedenle partilerimde hep bir sıralama şekli uyguluyorum ve bu sayede her şeye hep halim hemde vaktim yetiyor.


Begüm^ün Hello Kitty çantası da dekor olarak görev aldı partisinde.


Davetliler için hazırladım bir diğer köşede ise Begüm'ün 6 yaşına kadar ki her yılından 2'şer adet fotoğrafın yer aldığı dönme dolap fotoğraf albümü  yer aldı. Her bir detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bir parti olmasından dolayı bu köşeyi de hazırlamış olduğum minik fiyonk ve hello kitty kafaları ile neşelendirdim.

Ayrıca bu köşede Martha Stewart delgecimle yaptığım külahlar yer alıyor. Yine hello kitty kafaları ile süsledim bu dantel şekilli külahlarımı ve içlerini de davetlilere ikram etmek amaçlı patlamış mısırlarla doldurdum...


Bu külahlar muhteşem. Çocuklar öyle çok sevdi ki bazıları evlerine götürdü :)


Çocukların rahatlıkla yiyeceklerini yiyebilmeleri için hazırladığım masa.


Çocukların masasının bulunduğu köşenin tavanı için Tassel Garlan yani  kağıt püskül yaptım. Bu püsküller harika bir renk katıyor bulunduğu mekana. Fuşya ve toz pembe renklerini kullandım.


Arka fon için hello kitty kafası monte ettiğim akordeon süsleme yapmayı tercih ettim. Pembenin rengine bakarmısınız..


Çocukların masası tam bir hello kitty çıkartması oldu. Tabaktan, bardağa, peçeteden, minik minik hazırladığım ve masaya serpiştirdiğim stickerlara kadar...Bunu her zaman her yerde kullanabilirim. Kağıt balonlar başka bir duygu veriyor insana. Renkleri, şekilleri ve hacimleri ile mekanı anında canlandırıyorlar sanki. Salonun bir ucundan diğer ucuna kadar uzanan kağıt balonlar astım...Ve pastamız; zarif, sade ve şık. Tam olmasını istediğim gibi...


Başlasın kutlamalar...


Annecim çok teşekkür ederim diyerek öyle bir sarıldı ki boynuma yüreğimde kelebekler uçtu sanki. İnsan evladı mutluyken daha bir mutlu ve duygulu oluyor öyle değil mi !


Can cana değsin...


Onlar aşık , daha önce söylemiş miydim...


Patlasın konfetiler...


Aile fotoğrafları partilerimizin olmazsa olmazı. Gelecek için anı onlar.Begüm'ün bu elbisesi daha önceden vardı aslında. Bir iki kere giymişti. Yeni bir kostüm almak yerine biraz değişiklik yapmayı aklıma koymuştum bu elbise için. Bir eminönü ziyaretimde bu hello kitty kafasını buldum ve hemen aldım.Eve gelir gelmez ütü ile elbiseye monte ettim. Hem harika bir hello kitty kostümü olmuş oldu, hem elbise yeniden değerlendirilmiş oldu hemde maliyetten kar ettim. Yani anlayacağınız bir taşla üç kuş vurdum :)


Begüm çocuklara patlamış mısır ikram ediyor...


Büyük an gelir ve Begüm eline sopayı aldığı gibi pinyata patlatmak üzere saldırılarına başlar :)Pinyatayı bu sefer Begüm'le beraber yaptık. Bana yardım etmek istemesinin nedeni yapılışını öğrenmek değil tabi. Pinyatanın zayıf yerlerini keşfedip partisinde oradan vuracakmış ve böylece o patlatacakmış. Bu çocuklar daha mı zeki ne bizim jenerasyona göreAnne kız kitty olduk biz :)


O kadar emek, o kadar giyindik süslendik iki pozda biz verelim dimi :)


Küçük hanım halası ve teyzesi ile...


Ve hediye faslı başlar...


Hediyesini veren herkesi tek tek öper prenses...

Yorgun ve mutlu sultan...


İmkanı yok olmaz, bir parti olacak ve ona hediye gelmeyecek kıyamet kopar :) kaptı yine hediyelerini o da...


Küçük prensim, aşkım, oğlum...


Anne teyze arası en sıcak yer herhalde...


Ve pozlar verilir..Ömrüme ömür katan ömre bedel kızım. Aynen o gün olduğun gibi hep mutlu geçsin ömrün. Hayat sana güzel pencereler açsın ve sen o pencerelerden bak bu güzelim hayata. Allah seni görünen görünmeyen bütün kötülüklerden korusun kızım. İyi ki doğmuşsun annecim. Seni çok seviyoruz bitanem.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...